MARKETING GENERACJI

SILVER, POTENCJAŁ KONSUMENCKI ORAZ PROFIL KLIENTA 50+

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rozpoczął cykl spotkań z wybitnymi ekspertami oraz z przedstawicielami środowiska senioralnego pt. „Srebrne Debaty”.

Image

MARKETING GENERACJI

SILVER, POTENCJAŁ KONSUMENCKI ORAZ PROFIL KLIENTA 50+

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rozpoczął cykl spotkań z wybitnymi ekspertami oraz z przedstawicielami środowiska senioralnego pt. „Srebrne Debaty”.

goście debaty:

Michał Bonarowski

PR Officer Allegro

Wojciech Kowalczyk

zastępca dyrektora ds. strategii produktu – Biuro Reklamy TVP

Piotr Machul

zastępca redaktora naczelnego magazynu „Media Marketing Polska”

Norbert Kilen

Dyrektor Zarządzający On Board Think Kong

Paweł Patkowski

Dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej Orange Polska

Ireneusz Korzeniewski

Styleman, bloger, influencer

Hanna Piekarska

modelka

Debata „Seniorzy w świecie cyfrowej rewolucji” była dyskusją wokół codziennych potrzeb pokolenia silver, przeniesionych do świata wirtualnego. Podczas spotkania rozmawiano o tym, jak sprostać wymaganiom idącym za wszechobecną cyfryzacją. Debata odbyła się w formule zdalnej.

Tezy do debaty:

Statystyka mówi dziś wprost: co trzeci mieszkaniec Polski przekroczył pięćdziesiątkę. Zachodzące zmiany społeczne nie mogą być jednak sprowadzane wyłącznie do kwestii demograficznych. Dla uchwycenia całości obrazu równie ważne jest na przykład zjawisko bogacenia się społeczeństwa. Dziś Polacy w wieku 50 + dysponują takim samym, zasobnym portfelem, jak osoby z przedziału 18-49 lat. Silversi to kilkanaście milionów konsumentów, co oznacza, że tylko w naszym kraju jest ich więcej niż wszystkich mieszkańców przykładowo Szwecji, Norwegii, Holandii czy Belgii. Nikt nie pominąłby takich rynków, a u nas grupę komercyjną wciąż zamyka „magiczna” liczba 49.

Właśnie ukazała się na rynku książka pt. „Marketing generacji silver. Jak skutecznie komunikować się z pokoleniem 50+” Jest to jedyne jak dotąd tak kompleksowe ujęcie tematu silver marketingu. Podczas debaty odkryjemy niektóre karty z tej encyklopedii wiedzy o rynku senioralnym i przedstawimy badania, które nie były do tej pory nigdzie prezentowane.

Omówimy zasady marketingu i komunikacji z pokoleniem silver.

Przedstawimy skuteczne sposoby i dobre praktyki stosowane w tworzeniu narracji i „atlas stereotypów”, których należy się wystrzegać.

Zatrzymamy się na chwilę przy mediach (przede wszystkim tradycyjnych) i tworzeniu skutecznego planu komunikacji. Internet i pokolenie silver, czyli jak wygląda komunikacja z cyfrowym seniorem, to kolejny temat w dyskusji.

Zastanowimy się także na jakie produkty, usługi i media będzie za chwilę w tej generacji największe zapotrzebowanie.

Debata organizowana jest w partnerstwie z Biurem Reklamy TVP oraz Media Marketing Polska.

Chciałbyś zostać partnerem debaty lub podcastu?
Pobierz ofertę partnerską klikając w przycisk obok...
Image
Image
Image
Image
Image