NAWIGACJA

W ŚWIECIE SENIORA

31 maja 2022 r. o godzinie 10:00 odbyła się kolejna Srebrna Debata. Tym razem pod tytułem: "Nawigacja po świecie Seniora".

Podczas debaty odbyła się premiera Paszportu OK SENIOR, Edycja 2022.

Image

NAWIGACJA

W ŚWIECIE SENIORA

31 maja 2022 r. o godzinie 10:00 odbyła się kolejna Srebrna Debata. Tym razem pod tytułem: "Nawigacja po świecie Seniora". Podczas debaty odbędzie się premiera Paszportu OK SENIOR, Edycja 2022

goście debaty:

Renata Rybarczyk

Dyrektorka biura wsparcia sprzedaży w BNP Paribas Bank Polska S.A.

Larysa Żuchowska

Kierowniczka ds. programów społecznych w Adamed Pharma

dr Elżbieta Ostrowska

Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Wiesława Borczyk

Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Marzena Rudnicka

Prezeska Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej

Nawigacja po świecie Seniora trafi do organizacji senioralnych

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wraz z Bankiem BNP Paribas, firmą InPost oraz programem społecznym Adamed dla Seniora wychodzą naprzeciw potrzebom środowiska senioralnego i przekazują Seniorom Paszport OK SENIOR, czyli papierową nawigację po świecie seniora.

Fundacja Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej już trzeci raz z rzędu przekazuje organizacjom senioralnym Paszporty OK SENIOR.

 

Paszport OK SENIOR to papierowa książeczka opracowana przez Seniorów, która zawiera najważniejsze informacje takie jak ulgi i uprawnienia obowiązujące z racji wieku w naszym kraju oraz listę najważniejszych kontaktów i informacji. Ponadto są tam miejsca do wpisania kontaktu do najbliższych oraz listy leków (najlepiej poprosić o to lekarza POZ) oraz innych ważnych informacji medycznych. Dobrą praktyką jest, aby zabierać Paszport do lekarza, aby miał on wgląd w to, na co się leczymy i jakie leki przyjmujemy. Paszport jest przydatny również w aptece, nawet kiedy kupujemy suplementy, aby farmaceuta mógł sprawdzić, czy w zestawieniu z przyjmowanymi lekami nic nam nie zaszkodzi.

Premiera Paszportu OK SENIOR odbyła się w dniu 31 maja 2022 r podczas debaty z udziałem przedstawicieli środowisk osób starszych.

 

- Paszport OK SENIOR to TWÓJ certyfikat zdrowia, poradnik, informator - wszystko w jednym miejscu, pod ręką. Warto mieć go z sobą, warto używać. Paszport OK SENIOR jest naprawde okej! - powiedziała Elżbieta Ostrowska, Prezes Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

 

Świat zmienia się każdego dnia, a firmy wprowadzają nowe technologie w obsłudze klienta. Ważne, aby nie zapominały o edukacji klientów, aby byli w stanie z tych rozwiązań korzystać niezależnie od wieku.

 

- W banku przywiązujemy ogromną wagę do inkluzywności i dostępności naszych produktów i usług. Zależy nam na tym, żeby każdy Klient, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności mógł zarządzać swoimi finansami w wygodny dla niego sposób. Dlatego tym bardziej cieszy nas powstanie nowej wersji Paszportu OK SENIOR, który podnosi komfort i bezpieczeństwo codziennego funkcjonowania seniorów – mówi Renata Rybarczyk, Dyrektorka Biura Wsparcia Sprzedaży w Banku BNP Paribas.

 

Bank BNP Paribas, jako pierwszy bank w Polsce uzyskał certyfikat OK SENIOR, który poświadcza, że jego placówki oferują rozwiązania przyjazne seniorom, a ich obsługa odbywa się w sposób bezpieczny, przystępny oraz zrozumiały.

 

Ważnym partnerem Paszportu OK SENIOR jest Adamed dla Seniora, który aktywnie uczestniczy i inicjuje programy profilaktyki zdrowotnej wśród osób starszych.

 

Dbamy o zdrowie osób starszych w Polsce, dlatego już kilka lat temu powołaliśmy do życia program społeczny Adamed dla Seniora. Współpraca przy projekcie Paszportu OK SENIOR była dla nas kolejnym krokiem w odpowiadaniu na potrzeby tej niezwykle ważnej grupy społecznej. Udostępniając Paszport polskim Seniorom pomagamy zarówno im, jak też ich bliskim czy lekarzom. To zdecydowane ułatwienie komunikacji. Wszystkie osoby starsze, nasza mama, tata, dziadek powinni mieć zawsze Paszport przy sobie - dodała Larysa Żuchowska z programu społecznego „Adamed dla Seniora”.

 

Aby paczki z Paszportami dotarły do organizacji senioralnych zadbał InPost, który zwraca uwagę na potrzeby swoich starszych klientów i wsłuchuje się w potrzeby tej grupy odbiorców.

 

- W InPost kreując nowe rozwiązania staramy się, aby były przyjazne dla klientów z każdej grupy wiekowej. To ludzie stoją w centrum naszej działalności i to dla nich każdego dnia chcemy stawać się lepsi. Od lat podejmujemy kluczowe działania w wielu ważnych obszarach społeczno-środowiskowych i bardzo cieszymy się, że tym razem możemy być Partnerem tak ważnej dla seniorów inicjatywy jaką jest Paszport OK SENIOR” - Anna Heimberger, Head of Marketing Communication

 

Uczenie przez całe życie to wspaniała idea, którą realizuje coraz więcej polskich seniorów, dla własnej satysfakcji, rozwoju osobistego i aktywnego życia po zakończeniu pracy zawodowej.

 

Uniwersytety Trzeciego Wieku są tego dobrym przykładem. Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW udziela wsparcia tym UTW które już działają oraz tym osobom, środowiskom które chcą utworzyć u siebie UTW. Kontaktujcie się z nami e-mail: federacjautw@interia.eu. Strona internetowa: www.federacjautw.pl - mówi Wiesława Borczyk, Prezes Zarządu.

Jesteśmy długowiecznym społeczeństwem, w którym dynamicznie przybywa osób starszych przy równoczesnym spadku populacji ludzi młodych. To ważne, aby firmy były odpowiednio uważne na potrzeby nie tylko młodych konsumentów, ale na tych, o których mówimy, że są dojrzałymi klientami i jest ich w naszym kraju ponad 14 milionów.

 

Zamówienia na Paszport Seniora z kolejnej edycji można składać pod linkiem: https://abcsenior.com/sklep

Debata organizowana w ramach projektu  Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej ze wsparciem partnerów: BNP Paribas Bank Polska S.A., Adamed Pharma S.A. oraz InPost S.A.

Chciałbyś zostać partnerem debaty lub podcastu?
Pobierz ofertę partnerską klikając w przycisk obok...
Image
Image
Image
Image
Image