ODCINEK 4: Między słowami

Gość Srebrnych Rozmów: dr hab. Jacek Wasilewski

ODCINEK 4: Między Słowami

SREBRNE ROZMOWY

Image
Dziś będziemy rozmawiać o rozmawianiu. Będziemy rozmawiać o słowach, o tym jak one potrafią na nas wpływać, wprowadzać nas w dobry nastrój, gdy jest zły – zachęcać, zniechęcać, ale i budować naszą tożsamość społeczną wieku – na ile lat się czujemy i na ile lat nas opisują.
 
Jean-Paul Sartre powiedział: „Ludzie żyjący w społeczeństwie nauczyli się postrzegać siebie w lustrach, tak jak są postrzegani przez swoich przyjaciół”. Ci przyjaciele, te lustra – one do nas mówią, a to co do nas mówią, buduje tak naprawdę to, co myślimy o sobie – kim jesteśmy.
 
Jest dzisiaj z nami świetny gość, który o słowach będzie mówił ciekawie - dr hab. Jacek Wasilewski – medioznawca, ale też pisarz, autor wielu książek...

 

O gościu:

 

Dr hab. Jacek Wasilewski - medioznawca na Uniwersytecie Warszawskim. Projektant języka w organizacjach – firmach i instytucjach publicznych, którym pomaga niwelować językowe tarcia i wspomagać językiem zmianę postaw. W ramach Narrative Impact zajmuje się analizą narracji w kulturze i biznesie – żeby móc je udoskonalać. Członek Komisji Żywego Słowa Rady Języka Polskiego. Autor kilku książek o języku i storytellingu, min. Opowieści o Polsce, Baśnie wolnego rynku, Bezecnik gramatyki polskiej czy Uwięzieni w słowach rodziców.
Polecane linki:

 

Chciałbyś zostać partnerem debaty lub podcastu?
Pobierz ofertę partnerską klikając w przycisk obok...
Image
Image
Image
Image
Image