ODCINEK 6: Nie jesteśmy kosmitami!

Gość Srebrnych Rozmów: dr Elżbieta Ostrowska

ODCINEK 6: Nie jesteśmy kosmitami!

SREBRNE ROZMOWY

Image

Tym razem gościem Srebrnych Rozmów jest dr Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, czyli kobieta, która zarządza strukturą ponad 200 tys. członków, a zatem największą w Polsce organizacją senioralną.

"Jest nas praktycznie 10 milionów i będzie coraz więcej. Czyli 10 milionów współobywateli. Jednakże jakby żyjących na przeciwległym do młodych biegunie. Świat podzielony na MY i ONI powoduje wykluczenie i poczucie dyskryminacji. Ludzie starsi ze swoim całym doświadczeniem i mądrością są pomijani, czują się niepotrzebni." – słyszymy od gościa Srebrnych Rozmów.

Apel, który wybrzmiewa na końcu odcinka powinien usłyszeć każdy – niezależnie od wieku.

Zapraszam do wysłuchania tego ważnego odcinka.

O gościu programu:
dr Elżbieta Ostrowska

przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, doktor ekonomii. Zawodowo przez wiele lat wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, następnie Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Od 2015 roku Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, największej organizacji pozarządowej skupiającej osoby starsze i niepełnosprawne. Prezentuje problematykę senioralną na różnych forach, m. in. w komisjach sejmowych i senackich, na konferencjach, w mediach. Członek Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Rodziny i Polityki Społecznej.

Przydatne linki:

Strona Akademii Trzeciego Wieku on-line - www.abcsenior.pl

Strona programu dla pracodawców do zarządzania wiekiem i różnorodnością wiekową w organizacji - www.dialogpokolen.pl

Strona Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - www.pzerii.org.pl

Chciałbyś zostać partnerem debaty lub podcastu?
Pobierz ofertę partnerską klikając w przycisk obok...
Image
Image
Image
Image
Image